Hluboko v 80. letech minulého století jsem zcela propadl kouzlu historického šermu. Později se z toho vyvinula šermířská skupina Corporal. Začal jsem pro šermíře vyrábět zbraně.. Nejdřív chladné a zbroj, později se přidaly makety palných zbraní. Ovšem vždycky mne to táhlo k ostrým palným zbraním.
miloš

Jako vyučený zámečník jsem si po převratu zařídil rekvalifikaci v oboru puškař. Mojí velkou zálibou jsou předovky. Domnívám se, že tak široký sortiment vojenských i loveckých předovek hned tak někdo u nás nenabízí. Předlohy pro své zbraně hledám na hradech, zámcích i u soukromých sběratelů. Nevyhýbám se ani replikám zadovek. Samozřejmostí jsou například jehlovky Dreyse, ale i řada jiných, méně obvyklých systémů. Neobvyklé věci, které „nejdou vyrobit“, mne baví. Další moje specialita jsou expanzní zbraně – zadovky na střelbu „slepými“ náboji. Vyrábím jednoranové, opakovací, ale především zbraně střílející dávkou. Nejoblíbenější položka v tomto směru jsou různé variace na samopaly Sten.

 Moje zbraně jsou ověřeny zkušebnou Českého úřadu pro zkoušení zbraní a střeliva.

Věnuji se také opravám, úpravám a restaurování palných i chladných zbraní a pro dekorační účely dodávám nestřílející makety. Ve spolupráci s dalšími řemeslníky- specialisty zvládáme bez potíží větší zakázky. Pokud potřebujete kompletně vybavit nově vzniklou skupinu historického šermu, tak vás vystrojíme a vyzbrojíme. Totéž platí pro kluby vojenské historie, divadla, repliky mučíren, zbrojnic a podobně. Chcete mít na svém sídle stylově vybavený pánský pokoj? Moje zbraně odebírají nejen tuzemští klienti ale i klienti ze zahraničí.

Pokud vám mohu pomoci vstoupit do krásného světa střelby z replik historických zbraní, šermu a rekonstrukcí bitev, nebo jen vyzdobit váš domov krásnými zbraněmi, tak napište, zavolejte nebo se stavte.